Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan Takımında

Galatasaray, golcü oyuncusu Burak Yılmaz'ı 8 milyon Euro'ya Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan'a sattı.

5 Şubat 2016 Cuma 19:34 1477 Okunma

 Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz,Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu.

Sarı-kırmızılı kulübün golcüsü, Çin kulübüBeijing Guoan'ın cazip teklifi karşısındaGalatasaray'dan ayrılmak istediğini teknik direktör Mustafa Denizli ve yönetime bildirdi.Burak YılmazBeijing Guoan Kulübü ile 4 yıllık anlaşma imzaladı. Golcü futbolcu, bonuslarla birlikte Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro alacak.

TRABZON DA KAZANACAK

Beijing Guoan Kulübü, bonservis bedeli olarak Galatasaray'a 8 milyon Euro ödeyecek. Sarı-kırmızılı kulüp bu parayı kasasına indirirken, Burak Yılmaz'a 3,5 yılda ödeyeceği 12 milyon Euro'yu da ödemekten kurtulacak. Ancak 8 milyon Euro'nun yüzde 25'i daha önce yapılan anlaşma gereği Trabzonspor'a ödenecek.

BURAK YILMAZ AYRILMAK İSTEDİ

Burak Yılmaz'ın Çin'e gidişine, transferin son günlerine gelmesi nedeniyle teknik direktörMustafa Denizli'nin karşı çıktığı öğrenildi. Ancak Burak Yılmaz hocasıyla görüşerek, hayatının transferini yapacağını ve Galatasaray'da taraftarın artık kendisini istemediğini belirterek ayrılmaya kararlı olduğunu ve artık kulübüne faydalı olamayacağını bildirince, tecrübeli teknik adamın da bu transfere onay vermek zorunda kaldığı öğrenildi

Yorumlar