En Ucuz İphone 7 Nerede ve Nasıl Alınır...

Uzun süredir merakla beklenen telefon iPhone 7 geçtiğimiz hafta tanıtıldı.

2016-09-25 1898 Okunma

 Apple merakla beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plusmodelini açıkladı. Teknik özellikleri dışında iPhone 7'lerin en çok merak edilen konuları ise herhalde fiyatları ve çıkış tarihleri.

Apple bu konulara da dün akşamki etkinliğinde değindi ve açıklık getirdi. Gelen bilgilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bazı ülkelerde 9 Eylül'de ön siparişe, 16 Eylül'de ise genel satışa sunulacak. Ancak ne yazık ki ülkemiz bu ülkeler arasında yok. iPhone 7'lerin ülkemize gelmesi muhtemelen Eylül sonunu ya da Ekim başını bulacaktır.

Apple etkinlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın 32GB'lık yani en düşük dahili hafızalı modellerinin ABD fiyatlarını açıklamıştı. Buna göre iPhone 7'nin 649 dolariPhone 7 Plus'ın ise 769 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını öğrenmiştik.

Peki ilk gelen bilgilere göre en ucuz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hangi ülkede?

İşte 16 Eylül'de yeni iPhone'ların satışa çıkacağı ülkeler ve fiyatları;

Peki ya ülkemizde?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ülkemizde kesin çıkış tarihini belirttiğimiz gibi söyleyemiyoruz. Ancak bu konuda Eylül sonunu ya da Ekim başını işaret gösterebiliriz. Fiyat konusu da aynı şekilde. Ancak yine de bir tahmin vermemiz gerekirse vergileri de işin içine katarsak şu tahminleri verebiliriz;

iPhone 7 32 GB; 3200 TL (yaklaşık)

iPhone 7 Plus 32 GB; 3800 TL (yaklaşık)

Peki siz iPhone 7 ya da iPhone 7 Plus satın almayı planlıyor musunuz?

Yorumlar