Fenerbahçe İki Yıldız İle Anlaştı

Sağ ve sol beklerini kaybeden Fenerbahçe, çok önem verdiği bu iki mevki için dünyaca ünlü iki yıldız Coentrao ve Montoya'yı listesine aldı.

2016-06-17 1484 Okunma

Önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarını son gaz sürdüren Fenerbahçe’de Caner ve Gökhan’ın takımdan ayrılmasının ardından takıma yapılacak iki bek için İspanya’ya üs kuruldu. Barça’dan Montoya ve Real Madrid’den Coentrao ilk adaylar...

Geçtiğimiz sezonu hüsranla kapatan Fenerbahçe’de yeni sezon transfer çalışmaları asbaşkan Ali Yıldırım öncülüğünde sürerken, Sarı- Lacivertliler Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ün takımdan ayrılması üzerine bek arayışlarını hızlandırdı.

Bu doğrultuda rotayı İspanya’ya çeviren Sarı- Lacivertliler’de sağ bek için Barcelona oyuncusu olan ve geçtiğimiz yılı Real Betis’te geçiren Martin Montoya ismi ön plana çıkarken, sol bek için de geçtiğimiz yılı Monaco’da tamamlayan ve Real Madrid oyuncusu olan Fabio Coentrao aday listesinin ilk sırasına yerleşti.

Bu iki oyuncu için de kulüpleriyle mutabakat sağlanırken, Sarı- Lacivertliler’in Şampiyonlar Ligi Play- Off eleme turunda seri başı olmaması ve Şampiyonlar Ligi’ne kalınmasının zor gözükmesi sebebiyle oyuncuların ikna edilmesi bir nebze daha zorlaşıyor. Yine de iki oyuncunun transferinde önemli aşama kaydeden Sarı-Lacivertliler hazırlık çalışmaları çalışmadan bu transferleri sonlandırmayı hedefliyor.

Yorumlar