GÖLGEDEKİ SIR ADLI DİZİ TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA PAYLAŞILAMAYACAK..

Efsane Yönetmen:''Senarist Özer Bilik ve Çiçek Ayyıldız Gündoğdu bana ''Gölgedeki SIR'' adlı projeyi getirdiklerinde çok heyecanlandım''

2016-07-31 2642 Okunma

 GÖLGEDEKİ SIR adlı dizi Türkiye de ve dünya televizyonlarında Paylaşılamayacak..

Neden GÖLGEDEKİ SIR..?

Efsane yönetmen Mehmet Ali Gündoğdu ''Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Bu kadar projeler üstlendim, yapımcı bulamadığım zaman oluyordu  ancak ''GÖLGEDEKİ SIR dizisi''nin projesini yerli ve yabancı yapım şirketleri yapmak istiyor .Ben hangi yapım şirketleri ile anlaşacağımı şaşırdım.. Birçok yapım şirketlerine direniyorum, inanın hangisi ile çalışacağımı bilmiyorum. Ben senaryo grubuma çok güveniyorum. Senarist Özer Bilik ve Çiçek Ayyıldız Gündoğdu bana''GÖLGEDEKİ SIR'' adılı projeyi getirdiklerinde okudum, çok heyecanlandım ve ''Efsane Yönetmen''olarak, bu projenin altından kalkabilir miyim diye uykularım kaçmaya başladı..

Böyle bir proje ülkemizde ve dünya televizyonlarında bir ilk olacak ..Bende bu farklı projeye atacağım imza ile bu alanda da efsaneleşip bir ilk olmak istiyorum.. Türkiye'de olacak bir dizi projesine, yabancı yapım şirketlerinin gelip ''Bizim televizyon kanallarında yapalım, sınırsız bütçemiz var'' demeleri,  ülkemde efsaneleşmiş bir isim olarak beni, yerli yapımcılarımıza duyuruya yöneltip, ''Ben bu ülkenin yönetmeniyim, ben sadece böyle önemli bir diziyi ilk olarak ülkemin televizyonların da yayınlanmasını ve buradan dünya ya yayılmasını istiyorum''diyerek birlikte çalışmaya davet ediyorum..

Bu dizi ile, dünyadaki geçmişten bugünümüze kadar olan gelişmeleri dizi senaryosu çerçevesinde her şeyi , ilk önce benim halkım öğrenmeli.. Ben ''GÖLGEDEKİ SIR'adı dizi de dünya gerçeklerini anlatacağım.. Seyircim beni bilir ,ben mesleğimin savaşçısıyım.. ''GÖLGEDEKİ SIR' adı dizi ile dünya televizyonları ile yarısacağımız bir gerçek..Devlet büyüklerimin bana takmış olduğu bir lakap vardır sektör meslektaşlarım iyi bilir.. ''BEDENİ KÜÇÜK,BEYNİ BÜYÜK'' diyorlar bana.. Bu beyin ile ''GÖLGEDEKİ SIR'' adı dizide dünyayı anlatacağım..

Senarist Özer Bilik :''Neden Türk televizyonları değil,de dünya televizyonları..!?''

''Ben bir senarist olarak Türk dizilerini izlerken üzülüyorum.. Çünkü hep aşk,komedi ve drama; yani gerçek olmayan bir hayal ürünleri ile halkı oyalıyorlar.. Bu sebepler, beni dünyanın gerçeklerini araştırmaya iti  ve bende uzun zamandır dünyadaki savaşları ve aç kalan insanları araştırdım.. Bir taraf zenginken, bir taraf aç kalıyordu.Bunun bir sebebi olmalıydı ..Bu sebepleri araştırdım, bir takım kişiler kazançlı çıkıyordu ve dünyaya yön veriyorlar, hatta savaş bile çıkartabiliyorlar.. Tüm  bunların sebeplerini para ve güç gösterisi olarak gördüğüm bu olayları işte bu nedenle ''GÖLGEDEKİ SIR'' adlı dizide  yaşatmaya karar verdim..''

Niçin Mehmet Ali Gündoğdu..?

''Türk sinemasının temelini bilmesi ve dünya görüşünün iyi evrensel olmasından dolayı Mehmet Ali Gündoğdu. 

Fakat ben şu şekilde bir yorum yapağım.., Günümüze baktığımızda bir çok eski yapılar görüyoruz.. Bu yapılar yıllardır ayakta,, Kaç deprem, kaç sel felaketi ve kaç savaş görmüşlerdir temelleri sağlam olmasalardı; günümüze kadar gelemezlerdi ..Bende bu sebepten dolayı, Türk sinemasının temeli ''Efsane Yönetmen Mehmet Ali Gündoğdu'' ile çalışıyorum..

''GÖLGEDEKİ SIR'' adlı dizi ile, dünya televizyonlarına deprem etkisi yaratılacaksa eğer, bu isim ancak  Türk sinemasının temelini bilen ''Efsane Yönetmen Mehmet Ali Gündoğdu'' ile birlikte çalışmaktan geçiyordu..

-''Ozan Çiçek Ayyıldız Gündoğdu Biz sizi türküleriniz ile tanıyoruz.. Siz de efsane bir ismin  eşi olarak,  ''GÖLGEDEKİ SIR' adı dizi ile YENİ BİR efsanemi olacaksınız..''

-''Ben eşim kadar olamam, ama belki biraz.. Çünkü eşim Türk sinemasına yıllarını vermiş bir değerdir, Bir gün evde senarist Özer Bilik, ben ve eşim kahve içiyorduk, televizyon seyrediyorduk..Gözümüz bir diziye takıldı.. Efsane eşimden bir söz çıktı ..Özer ve Çiçek size bir şey söyleyeceğim dedi.. Özer ile ben eşimi dinlemeye başladık.Eşim ''Hep Türk televizyonlarında aşk,komedi ve drama var.. Anası ağlayan halkı ,hep böyle kandırıyorlar'' dedi.. 

Eşim bize, ''Sizden bir ricam olacak.. Bana öyle bir şey yazın ki dünya gerçeklerini anlatan bir proje olsun.. Bende söz çekeceğim'' dedi.. Biz çok heyecanlandık.. Bu konu ne olabilirdiki.. Senarist Özer Bilik ile araştırmalara başladık.Bu araştırmalarımız yurt dışında bile devam etti..Uzunca bir zaman araştırdıktan sonra bu projeyi tamamladık.. Dünya gerçeklerini anlatmaya başladık.. Gittiğimiz ülkelerde edindiğimiz bilgileri not aldık.. 

Araştırmalar bitince, kaleme dökmek kaldı ..Onu da tamamlayınca, senarist Özer Bilik ile eşimin önüne projeyi koyduk.. Eşim projeyi alıp baktığında, neden''GÖLGEDEKİ SIR''dedi .Bende edindiğim bilgiler doğrultusunda, eşime ''Bu dünyayı yöneten bir takım insanlar var.. Ancak dünya ülkelerinde bu zengin ve yönetici sınıfta olan insanları bilen ama bilmediğini söyleyen kişiler var..

 Bu kişiler kim ve neden düyayı yönetmek istiyorlar, bizde bu proje ile eşime olayı anlattık.. Eşim senaryonun kapağını çevirip okumaya başladı ve o gece hiç uyku uyumadı ..Sabah olunca.'' Bu proje TAM benim istediğim gibi'' dedi ..O zaman ben çok sevindim ve doğru bir çalışma ile emeklerimizin boşa gitmediğine mutlu olduk..

Böyle olunca halkımıza dünya gerçeklerini ''GÖLGEDEKİ SIR'' adlı dizi ile anlatacağıma çok seviniyorum ve ''GÖLGEDEKİ SIR' adı dizimizin müziklerini yapmayı bir sanatçı olarakta ben peşinen üstlenmeyide kabul ettim..

-Çiçek hanım size son bir sorum olacak:: Efsane bir yönetmenin eşi olmak nasıl bir duygu..?

''Evlilik, sahilde milyonlarca çakıl taşının içinden bir tanesini bulmaktır ..Ben milyonlarca çakıl taşının içinde bir tanesini buldum.. Efsane, söz ile anlatılmaz sadece yaşanır.. ALLAH herkese böyle bir eş nasip etsin..Umutlarınız gölgede kalmasın..''

-Bu değerli bilgiler için teşekkür eder, başarılar dileriz..

 

Yorumlar