Kız çocukları için pratik saç modelleri

Kız çocuklarınızın güzelliğine güzellik katacak oldukça pratik saç modelleri...

24 Şubat 2016 Çarşamba 23:20 3021 Okunma

 Saçı ortadan ikiye ayırın. Öreceğiniz tarafı üçe ayırın. Tersten balık sırtı örmeye başlayın. Ters balık sırtı için sağdan bir tutam alıp alttan örgüye katın, sonra soldan alıp alttan örgüye katın. Örgünüzü sonuna gelirken son iki tutamı düz balık sırtı gibi üstten alın. Bitirince tel tokayla tutturup diğer taraf için de aynı işlemi uygulayın. İki örgüyü ortada birleştirip fiyonk tokayla süsleyin.

Saçı arkaya doğru iyice tarayın. Bütün saçı alıp tepeden sıkı bir at kuyruğu yapın. At kuyruğundan küçük bir ayırıp kalan kısmıyla topuz yapın. Küçük tutamı da parmağınızla sarıp topuzun etrafına dolayın. Tel tokayla tutturduktan sonra topuzun alt kısmına fiyonk toka takın.

Mısır örgüsü
 

 

Saçı ortadan ikiye ayırın. Öreceğiniz tutamı da ikiye ayırın. Kulak seviyesinden başlayarak ayırdığınız iki tutamdan birinin en uzak kısmından bir tutam alıp diğer tutamın en uzağına atın, sonra aynı şeyi diğer taraftan yapın. Örgünüz bitene kadar aynı şekilde devam edin. LAstikle bağladıktan sonra diğer taraf için de aynısını uygulayın.
Çapraz örgü
 
Saçı yine ortadan ikiye ayırdıktan sonra bir de kulak seviyesinden tepeye doğru ayırın. 4 parçayı da tutturun. Balık sırtı örmeye başlayın. Dört tutamın tam ortasına gelince altta çaprazda kalan tutamdan örgüye devame din. Sonra diğer taraftan örmeye başlayıp ortaya gelince ilk örgünün üzerinden düz örerek geçin.
Minnie Mouse
 
Saçı arkaya doğru tarayın. At kuyruğu yaptıktan sonra küçük bir tutamı bırakarak at kuyruğunu arkaya doğru ikiye katlayıp tutturun. ortadan ikiye ayırarak fiyonk yapın. Serbest bıraktığınız tutamı fiyonkunuzun ortasından arkaya sıkıca tutturun.
Hippi
 
Saçları ellerinizle geriye tarayın. Dağınık ve salaş bir topuz yapın. Bağladığınız bir bandanayla kızınızı küçük bir hippiye dönüştürebilirsiniz.
Yorumlar