'Pes etme Robin van Persie'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Feyenoord maçı sonrası özel görüştüğü Robin van Persie'ye "Yaşadıkların kolay değil ama çalışma raporlarını gördüm. Oynama arzundan memnunum. Pes etmiyorsun, böyle devam" dedi.

2016-10-02 1435 Okunma

 Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, iki maç aradan sonra Avrupa Ligi'ndeki Feyenoord müsabakasının 77.dakikasında oyuna dahil ettiği Robin van Persie ile özel bir görüşme yaptı.

Vatandaşına destek olan Hollandalı hoca Dick Advocaat'ın, "Azim ve gayretinden son derece memnunum. Bu formayı kazanmak için mücadele veriyorsun. Yaptığın çalışmaların raporlarını inceledim. Sonuçtan son derece memnunum. Yaşadıkların kolay değil, bunun farkındayım ve pes etmemen beni sevindiriyor. Böyle devam etmeni istiyorum, daha çok çalış" diyerek oyuncusunu motive ettiği kaydedildi.

Bu görüşmeden dolayı memnun olduğu öğrenilen Robin van Persie'ye, Osmanlıspor maçında oyunun duruma göre hocası tarafından 30-40 dakika forma şansı verilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe'nin hocası Dick Advocaat daha önce Robin van Persie'nin kadroda olmaması konusunda, "Daha çok çalışması gerek" derken Hollandalı futbolcu Robin van Persie de, "Amacım 90 dakika oynamak. Öncelikle hocama ve takım arkadaşlarıma hazır olduğumu ispatlamak zorundayım" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar