Varisten korunma yolları: Bu yaz bacaklarınız rahat etsin

Tüm vücudunuzun ağırlığını, yorgunluğunu çeken bacaklarınız için de artık rahatlama ve gevşeme vakti gelsin ne dersiniz?

2016-10-02 1640 Okunma

 Artık günümüzde hemen hemen birçok insanın sorunu olan varisler yüzünden birçok kişinin hayat kalitesi düşüyor. Ve günlük enerjisi etkileniyor. Bir kış boyunca güneşe hasret bedenimiz özellikle de bacaklarımız çok yoruldu. Sizi ayakta tutan ve sizi siz yapan bacaklarınız için de bir şeyler yapma vakti geldi.

Bacaklarınızdaki şişlik, ağrı ve genişlemiş damarlara çözüm bulmak artık bur şartlar altında çocuk oyuncağı gibi bir şey olmuşken siz hala bacak ağrılarınızdan şikayet etmemelisiniz. Radyofrekans yöntemi sayesinde bacaklarınız eski sağlığına kavuşuyor ve siz hayatınızı hiç aksatmadan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Varisten korunmanın yolları;

• Varis son yıllarda en çok kadınlarda görülen bir problem olarak biliniyor. Estetik olarak güzel görünmemesinin yanı sıra eğer tedavi edilmezse ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

• Varis oluşumunun %80 oranla genetik olduğu doğrulanıyor. Belirtlileri bacaklarda kızarıklık, şişlik ve ağırlık gibi hislerle başlıyor. İlerleyen zamanlarda ise aşırı morarmalar görülebiliyor.

• Bu tip belirtiler hissettiğinizde ilk olarak mutlaka alanında uzman bir doktora başvurmalısınız.

• Doktorunuzun size önerdiği ve sizi yönlendirdiği doğrultuda gitmenizde fayda var. Kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiğinizde tedavi için zaman kaybetmiş olabilirsiniz.

• Varisin en büyük düşmanı kilo fazlalığıdır. O yüzden hayatınızdan düzenli egzersiz ve kilo kontrolünü elden bırakmamalısınız.

• Uzun süre sabit pozisyonda oturmak da varisi tetikleyebilir. Varisten koruyucu varis çorabı ve düzenli hareketlerle bu duruma engel olabilirsiniz.

• Ayrıca eczaneden varis önleyici kremlerden alarak düzenli olarak masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Yorumlar